STATOR COIL MAGNETO TRX400EX X SPORTRAX HONDA 31120-HN1-A41 31120-HN1-003
Ir directamente a la información del producto
Stator Coil Magneto 12V Honda TRX400 Sportrax 400 EX X TRX400 TRX 400 EX X
HONDA
TRX400EX 1999-2008,
TRX400X 2009, 2012-2014,
TRX400 Sportrax 400 EX 2002-2008
TRX400 Sportrax 400 X 2009
TRX400 TRX 400 EX 1999-2001/2004/2006-2008
TRX400 TRX 400 X 2009-2014
SPECIFICATION:
ID 54mm
OD 115mm
Width / Length 14mm
Posts 12
Mounting Holes 3 - 6mm
Add Info: Includes Trigger Coil
- Meets or exceeds OEM quality.
- Direct oem replacement.
- Stock mounting locations.
- Designed to handle increased power loads.
- Best value for money
- All are made to OEM specifications and match the original equipment in appearance.
- All Electrical Parts are 100% fully factory tested before shipping.